Правдива брехня, або квотний принцип «без жодних квот»

"Вносятьсяпропозиції щодо політично відповідального уряду а не того, що був поділений запринципом квот", - зазначив Яценюк, презентуючиновий склад уряду. Координатор більшості Юрій Луценко заявив, що «ВР маєпризначити уряд технократів»… Саме з такими формулюваннямивідбувалось призначення і складу КМУ, і керівництва Комітетів Верховної Ради.

Загалом, я не збирався писати про кадровіпитання нової влади, однак невідповідність між словом та ділом мене вразила,тому доведеться вставити і свої«5 копійок», щоб розібратись, чи дійсно наш новий уряд не поділений за принципомквот, і чи можна його назвати «урядом технократів»...

Технократія – це ідеологіястворення мерітократичного суспільства,де влада належить науково-технічним спеціалістам. Чи можна вважати новообранихміністрів технократами? Завеликим рахунком, кожен з них у чомусь спеціаліст, дехто навітьнауково-технічний. Але чи довірили їм займатись тою справою, в якій вони булиспеціалістами? Далеко не всім.

Так, Ігор Шевченко єдуже фаховим юристом, однак жодного дня не мав ніякого стосунку до екології,Міністром чого його, з якогось дива, обрали. Ігор Жданов – відомий політичнийексперт і аналітик, однак ані до молодіжної політики, ані до спорту прямогостосунку не мав.

Подібна ситуація і з розподіломкерівних посад у Комітетах. Яке відношення маєОлександр Третяков до ветеранів і інвалідів? Що спільного у Пашинського знаціональною безпекою і обороною? Відповідей мені так і не вдалось знайти.

Чи проходив якийськонкурс, чи відбирали найдостойніших в уряд? Такий підхід був помітний хіба щоу випадку із іноземцями. За яким же принципом були визначені інші кандидати? Їхпропонували партії-учасники коаліції.

Чи можна було замінитикандидата, якщо та чи інша «пропозиція» не влаштовувала інших учасниківкоаліції? Ні. Це було яскраво помітно у випадку з радикалом Вощевським. То учому ж тоді відмінність від «квотного принципу»? Схоже, лише у назві…

Спершу говорили, щокоаліція робить безпрецедентний крок – спочатку формує задачі, а потім підбираєпід них виконавців – міністрів чи голів комітетів. Натомість, як завжди,отримали виконавців, які після свого призначення починають вигадувати, що ж їмробити на новій посаді.

Спробу створити новий Кабмін змолодих професіоналів зробила ініціатива «Професійний Уряд». Однакпарламентська більшість, схоже, вирішила, що не потребує їх допомоги у кадровихпитаннях…

Виходить, ніякий це не «урядтехнократів», інакше б не голосували депутати «пакетом», а заслуховували бкожну кандидатуру окремо. Це стандартний"квотний" уряд. І як його не називай, чи квоти, чи рекомендації, чиделегування - факт залишається фактом...

Починати роботу нового уряду збрехні під час його призначення - погана прикмета... Домовились працюватипрозоро, ухвалювати рішення консенсусом, змінювати, зрештою, Систему – це требаі робити. До найменшої дрібниці.

Інакше не вийде.

Дмитро Сінченко

Источник: “http://zhzh.info/publ/44-1-0-7215”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя