Сквер «Вірині сльози»

У вересні минулого року Житомир відсвяткував 1125-річницю від дня заснування. Ця дата звісно умовна, бо існують припущення, що місто було засноване значно раніше, однак і такий вік дозволяє Житомиру бути в числі найстаріших міст в Україні.

Міська влада, на чолі із Вірою Тимофіївною мабуть врешті-решт зрозуміла, що житомирянам є чим пишатися і вирішила робити щось грандіозне, а саме, реконструювати всім відомий сквер на Соборному майдані, встановити пам’ятний знак до 1125-річниці та побудувати фонтан.

І от 18 травня 2009 року Управління капітального будівництва Житомирської міської ради оголосило тендерні торги на роботи з реконструкції і за їх результатами підписало з переможцем договір на їх виконання на суму 1,9 мільйони гривень.
Ідея, як бачимо - непогана, а от втілити її ці політичні та господарські нездари так і не змогли, посилаючись спочатку то на так звану фінансову кризу, внаслідок чого фонтан втратив свій первинний вигляд, то на проблеми фінансування то на щось інше. А житомиряни тим часом чекали-чекали та й не дочекалися, адже на День міста сквер залишився у тому стані, в якому й був, пам’ятного знаку не було, а новозбудований фонтан через декілька днів відключили, бо став протікати. І знову нас почали годувати обіцянками, що до наступного Дня міста ми побачимо все те, що обіцяли нам півтора роки тому.

Довіряти такій владі чи ні? На це питання дадуть відповідь самі житомиряни своїм волевиявленням 31 жовтня. Але якщо ми ще раз звернемось до історії нашого міста то зможемо побачити багато відомих місць пов’язаних з його заснуванням, почувши які, в уяві одразу змальовується відповідна територія чи об’єкт: Замкова гора, Охримова гора, Смоківка, Павліківка, Чімчанка, Голова Чацького, Голова Крашевського. Враховуючи це Громадська Кампанія «Марш патріотів» звертається до депутатів міської ради та топонімічної комісії з метою надання правдивої назви скверу на майдані Соборному «Вірині сльози», яка правдиво відображає реалії сьогодення та навіки потрапить на сторінки історії нашого міста.

П.С. Сльозами вмилися житомиряни, їм прикро стало - бо води не стало.Источник: “http://zhzh.info/publ/28-1-0-2591”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя